Календар свят України. Граматика української мови
14 жовтня значуща дата для кожного українця. В цей день ми відзначаємо Покрову, День козацтва, День УПА, День визволення нашого міста від нацистських загарбників та День захисника та захисниці України. Дякуємо кожному, хто, ризикуючи власним життям, захищав і продовжує захищати незалежність й територіальну цілісність України. Слава захисникам та захисницям України! Вічна пам'ять полеглим Героям!    

 

Історія свята

2014 року в українському суспільстві в результаті реакції на збройну агресію Росії підсилилися проєвропейські тенденції відмови від радянських символів і свят, зокрема, від Дня захисника Вітчизни.

Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час військового параду в Києві 24 серпня 2014 року відзначив:« Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої! »

Серед можливих дат громадськість називала свято Покрови Пресвятої Богородиці. Зокрема, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович мотивував вибір цієї дати для Дня захисника України історичною традицією вшанування українського війська саме на Покрову.

Крім того, саме 14 жовтня традиційно відзначається як день створення Української повстанської армії — військово-політичної формації українського визвольного руху.

Свято встановлено 14 жовтня 2014 указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом також було скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято — День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого. 

З 2015 року День захисника України є державним святом. 14 липня 2021 року Верховна рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України»

 

Указ Президента України від 14 жовтня 2014 року № 806/2014 «Про День захисника України»

"Відповідь нескореного народу", методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті присвячені початку формування Української повстанської армії

"Завжди на захисті" -відеоролики до Дня захисників та захисниць України

Відеоролик до Дня захисників та захисниць України